Energo University-дің Қамқоршылар кеңесінің құрамына Мәжіліс Депутаты Тұрғанов Дүйсенбай мен Ғарышкер Аимбетов Айдын кірді.

14.11.2023 Барлық жаңалықтар

Мұндай шешім «Самұрық-Энерго» АҚ Басқарма Төрағасының кеңесшісі Серік Түйтебаевтің төрағалығымен өткен Кеңестің жыл сайынғы отырысы барысында қабылданды.

Қамқоршылардың жаңартылған құрамына алты жаңа қатысушы енгізілді:

- Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаты Дүйсенбай Тұрғанов;

- ұшқыш-ғарышкер, «Қазақстан Ғарыш Сапары «ҰК» АҚ компаниясының басқарма төрағасы Айдын Айымбетов;

- Supros Engineering & supply компаниясының құрылтайшысы Санат Ақтананов;

- Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының орынбасары Айнұр Серғазиева;

- «Сименс Энергетика» ЖШС бизнесті дамыту жөніндегі жетекші инженері Александр Кузьменко;

- Expert Diagnostics клиникалар желісінің бас директоры және негізін қалаушы Абдулла Рапиев.

Жаңа қатысушылармен Energo University Қамқоршылар кеңесінің құрамы 18 адамға жетті. Олардың көпшілігі-туған университетін дамытуға және қолдауға мүдделі университет түлектері.

ҚАТЫСУШЫЛАРДЫҢ ТОЛЫҚ ТІЗІМІ

ЖОО Қамқоршылар кеңесінің кездесуі жаңа форматта өтті. Жиналғандар «кадрлық аштық» деп аталатын және еліміздің жылу және электр энергетикасы үшін кәсіби кадрлар даярлау арқылы одан шығу жолдарын қоса алғанда, Қазақстанның энергетика саласының алдында тұрған сын - қатерлер тақырыбында пікірталасқа қатысты.

Дүйсенбай Тұрғанов, Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаты:

- Біздің отырысымыз Дүниежүзілік энергия үнемдеу күні қарсаңында терең символдық түрде өтуде. Бес жыл бұрын Қазақстанда осы күнді атап өту туралы шешім қабылданды. Қазір біздің салаға ерекше назар аударылды. Біздің білуімізше, Қазақстанда үш жаңа ЖЭО салу туралы уағдаластық бар. Оларға кадрлар қажет.

Қамқоршылар кеңесінің жыл сайынғы кездесуі барысында қатысушыларға өзінің бейілділік бағдарламасымен, нетворкинг мүмкіндіктерімен және корпоративтік байланыстарды кеңейтумен «түлек-университет» экожүйесін құруды көздейтін Түлектер қауымдастығы қызметінің тұжырымдамасы ұсынылды.

Мұрат Сыздықов, Ғұмарбек Дәукеев атындағы Алматы энергетика және байланыс университетінің ректоры:

- Бүгін біз ЖОО-ның өз түлектерімен неғұрлым тығыз және тиімді өзара іс-қимыл жасау қажеттігі мәселесін көтеріп отырмыз. Ғұмарбек Дәукеев атындағы Алматы энергетика және байланыс университетін одан әрі бірлесіп дамыту үшін Қамқоршылар кеңесі мүшелері мен түлектердің қолдауы біз үшін өте маңызды.

Жақын арада Energo University Түлектері қауымдастығының базасында қауымдастықтың атқарушы органы болып табылатын және университеттің ең беделді түлектерінен, сондай-ақ серіктес ұйымдардың өкілдерінен тұратын Қамқоршылар кеңесінен басқа Аlumni club және Endowment қоры жұмыс істей бастайды деп болжанады. Біріншісі-университеттің барлық түлектерін біріктіретін алаң болады. Ол үшін арнайы виртуалды платформа құру жоспарлануда. Екіншісі университет қызметінің түрлі бағыттарын қаржыландырудың қосымша көздерін қалыптастыруға мүмкіндік береді.

Кездесу соңында қамқоршылар Siemens, Honeywell, Schneider Electric, ABB және т.б. технологиялық серіктестердің қолдауымен ашық және жұмыс істейтін ЖОО-ның техникалық зертханаларымен танысты, сондай-ақ студенттік стартаптардың тұсаукесерлерін көрді.