Energo University-дің студенті Әлем кубогының кезеңін жеңіп алды

18.06.2024 Барлық жаңалықтар

Ғұмарбек Дәукеев атындағы Алматы энергетика және байланыс университетінің (Energo University) «Автоматтандыру және басқару» мамандығы бойынша оқитын студенті  Есбол Еренгайып 64-Дойбыдан әлем кубогының екінші кезеңінде бірден үш медаль жеңіп алды.

Дәстүрлі (64 торкөзді) дойбыдан әлем кубогының екінші кезеңі Өзбекстан астанасы Ташкентте өтті және 10 елден 120 спортшыны, соның ішінде Әлем, Еуропа және басқа да ірі халықаралық чемпионаттардың жеңімпаздары мен жүлдегерлерін жинады. Ташкенттегі жарыс бағдарламаның үш түрінде өтті - алты жас санатындағы ерлер мен әйелдер арасында классикалық, жылдам және шапшаң ойыны бойынша. Қазақстандық дойбышылар барлығы 12 медаль жеңіп алды. Бірақ олардың біреуі ғана – Есбол Еренгайып жарыс бағдарламасының барлық үш түрінде құрмет тұғырына көтеріле алды.

Ташкенттегі әлем кубогы кезеңінде біздің студент 23 жасқа дейінгі жас санатында өнер көрсетті. Ол шапшаң ойында алтын медаль жеңіп алды. Жарыс Швейцария жүйесі бойынша 9 турда өтті, яғни қазақстандық барлық мықты қарсыластарымен кездесті. Есбол Еренгайып классикалық және жылдам дойбыда өнер көрсету қорытындысы бойынша екеуі де қола тағы екі марапатқа ие болды.

Energo University-де оқуға Есбол «Автоматтандыру және басқару» мамандығын таңдап, Астанадан келді. Мамыр айында ол барлық емтихандарды «жақсы» және «өте жақсы» деген бағаларға тапсырып, үшінші курс пәндері бойынша оқуын сәтті аяқтады.

Сондай – ақ, осы жылдың сәуір айында Есбол Еренгайып 23 жасқа дейінгі жас санатында жүз торкөзді дойбының басқа түрлерінде Азия чемпионы атанғанын атап өткен жөн. Қазір спортшы өндірістік тәжірибеде, содан кейін шілде айында Моңғолия астанасы Ұлан-Батырда өтетін 64-Дойбыдан әлем кубогының үшінші кезеңіне дайындалуға күш-жігерін жұмылдырады.

Автоматтандыру және ақпараттық технологиялар институты