Energo University-де жаңа қос дипломдық бағдарламалар мен Мәскеу энергетикалық институтының филиалын ашу мәселелері талқыланды

12.07.2024 Барлық жаңалықтар

Бүгін Ғұмарбек Дәукеев атындағы Алматы энергетика және байланыс университеті (Energo University) МЭИ-дің халықаралық байланыстар жөніндегі проректоры Александр Тарасовты қарсы алды, мақсаты қос дипломдық білім беруді дамыту және АЭжБУ базасында МЭИ филиалын ашу мәселелерін талқылау болды.

Кездесу биылғы жылдың 21 мамырында қол қойылған Қазақстан мен Ресейдің басты энергетикалық жоғары оқу орындары арасындағы ынтымақтастық туралы меморандум аясында өтті.

Energo University ректоры Ғани Нығыметов атап өткендей, екі университетті ұзақ мерзімді серіктестік байланыстар байланыстырады, олар енді жаңа сапалы деңгейге шығуда. Бірлескен жұмыс Қазақстанның энергетика саласына ғана емес, сонымен қатар байланыс, IT және автоматизация сияқты басқа да маңызды бағыттарға арналған білікті мамандарды даярлауда оң нәтиже беруі тиіс.

Жаңа оқу жылында іске қосылатын қос дипломды бағдарламалардан және жақын арада МЭИ-дің толыққанды филиалын ашу жоспарларынан басқа, жиналғандар Energo University базасында энергетиктерді нысаналы даярлау орталығын құруды талқылады, онда жұмыс істеп тұрған өндірістердің қызметкерлері өз құзыретін арттыра алады. Бір күн бұрын осы орталықтың ашылу мәселелерін АЭжБУ ректоры Ғани Нығыметов пен МЭИ проекторы Александр Тарасов вице-министр Сұңғат Есимхановтың төрағалығымен өткен ҚР Энергетика министрлігі жанындағы жұмыс кеңесі барысында жетекші энергетикалық компаниялардың өкілдерімен талқылады.