ЗАУЫТБЕК ҚҰРАЛБАЕВТЫ 75 ЖЫЛДЫҚ МЕРЕЙТОЙЫМЕН ҚҰТТЫҚТАЙМЫЗ!

22.04.2021 Барлық жаңалықтар

2021 жылдың 22 сәуірінде физика-математика ғылымдарының докторы, IT-инжиниринг кафедрасының профессоры Зауытбек Құралбаев 75 жасқа толады.

Зауытбек өзінің еңбек жолын 1968 жылы С.М. Киров атындағы Қазақ мемлекеттік университетін «Механика» мамандығы бойынша бітіргеннен кейін бастады. 53 жыл ішінде Қазақ энергетика ғылыми-зерттеу институтының аға зертханашысынан бастап Қазақ қаржы-экономикалық институтының ректорына дейін кәсіби өсудің барлық сатыларынан өтті.

1979 жылы алғашқы кандидаттық диссертациясын қорғады, ал 1985 жылы оған «доцент» ғылыми атағы берілді. 1993 жылы қолданбалы математика және есептеу техникасы кафедрасы бойынша «профессор» ғылыми атағын алды. 2006 жылы докторлық диссертация қорғады.

Зауытбек Құралбаевтың ғылыми-зерттеу жұмыстары біздің елімізде және шетелде көптеген басылымдарда жарияланған.

2006 жылдан бастап Алматы энергетика және байланыс институтында Инженерлік кибернетика кафедрасының профессоры лауазымында жұмыс істей бастады. 2008 жылдан бастап электроника және компьютерлік технологиялар кафедрасын басқарды. Қазіргі уақытта IT-инжиниринг кафедрасының профессоры болып жұмыс істейді.

Зауытбек Құралбаев ҚР БҒМ Ғылым комитетінің сарапшысы, бес жыл бойы ҚР БҒМ Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің механика және машина жасау жөніндегі сараптамалық кеңесінің төрағасы болды.

ҚР БҒМ «Ы.Алтынсарин» белгісімен, «Академик Ержанов» алтын медалімен марапатталған. 2007 жылы «ЖОО үздік оқытушысы» грантының иегері атанды.

Зауытбек Құралбаевтың кәсіби қасиеттері мен бай өмірлік тәжірибесі қазір де сұранысқа ие. Ол жоғары білікті мамандарды даярлауға және университеттің ғылыми әлеуетін нығайтуға үлкен үлес қосады. Бүгінде Зауытбек өзінің 75 жылдық мерейтойында IT-инжиниринг кафедрасының бакалавр/магистр студенттерін оқытады және диссертациялық жұмыстардың жетекшісі болып табылады.

Ғұмарбек Дәукеев атындағы Алматы энергетика және байланыс университетінің ұжымы Сізге шын жүректен зор денсаулық, бақыт, амандық, гүлдену және ең батыл жоспарларды жүзеге асыруды, барлық бастамаларды сәтті аяқтауды тілейді.