Energo University-де "Автоматтандыру және басқару" бағыты бойынша Республикалық олимпиада өтті

Energo University-де

13.05.2024 Барлық жаңалықтар

Energo University-де (Ғұмарбек Дәукеев атындағы Алматы энергетика және байланыс университеті) "Автоматтандыру және басқару" бағыты бойынша Республикалық пәндік олимпиада өтті.

ЖОО іс-шараны өткізу құқығына 2023 жылы өткен Республикалық олимпиадада "Автоматтандыру және басқару" мамандығы бойынша оқитын студентіміз Руслан Семятов жеке есепте бірінші орынды иеленген соң ие болды. Бұған дейін АЭжБУ студенттері 2019 және 2021 жылдары "Автоматтандыру және басқару" бойынша Республикалық пәндік олимпиадаларда жеңіске жеткен болатын. Бұл тек соңғы 5 жылда Университет осы оқу бағыты бойынша олимпиаданы үшінші рет – 2020, 2022 және 2024 жылдары өткізіп жатқанын білдіреді.

Сонымен қатар, қазір қатысушылар құрамы ең сайланған болды - елдің әртүрлі аймақтарынан 15 университет:

"Автоматтандыру және басқару" бағыты бойынша республикалық олимпиадаларда тапсырмаларға үш арнайы пән бойынша Оқу материалы кіреді – "Электротехниканың теориялық негіздері", "Автоматты реттеудің желілік жүйелері", "Автоматты реттеудің сызықтық емес жүйелері". Сонымен қатар, ұйымдастырушы университеттің студенттері конкурстан тыс уақытта қатысады.

- Қатысушылар арасында еліміздің солтүстігінен оңтүстігіне және батысынан шығысына дейін орналасқан университеттер бар екеніне қуаныштымыз, – деп атап өтті АЭжБУ Автоматтандыру және ақпараттық технологиялар институтының директоры Игорь Федоренко. – Алайда, бұл таңқаларлық емес, өйткені Автоматтандыру және цифрландыру мамандары қызметтің барлық салаларында қажет. Олимпиада тағы да "Автоматтандыру және басқару" мамандығы тек жігіттердің ғана емес, қыздардың да назарын аударатынын көрсетті.

Пәндік олимпиаданы өткізу туралы ережеге сәйкес бір бірінші, екі екінші және үш үшінші орын беріледі. Жеке есепте орындар келесідей бөлінді:

1-орын -  Еламан Аскаров (Қ.И. Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық техникалық университеті);

2-орын – Диана Бутакова (Қазақстан-Британ техникалық университеті);

2-орын – Томирис Кобен (С.Сейфуллин атындағы Қазақ агротехникалық зерттеу университеті);

3-орын – Ерлан Марлан (А. Сағынов атындағы Қарағанды техникалық университеті);

3-орын – Аружан Хайрбулатова (Қ.И. Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық техникалық университеті);

3-орын – Асет Масалимов (Шәкәрім атындағы мемлекеттік университет).

Сондай-ақ АЭжБУ-да қалыптасқан дәстүр бойынша "Автоматтандыру және басқару" пәндік олимпиадасын өткізу кезінде командалық есепте жеңімпаз және жүлдегерлер анықталады:

1-орын - Қ.И. Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық техникалық университеті;

2-орын - Қазақстан-Британ техникалық университеті;

2-орын - С.Сейфуллин атындағы Қазақ агротехникалық зерттеу университеті;

3-орын - А. Сағынов атындағы Қарағанды техникалық университеті;

3-орын - Шәкәрім атындағы мемлекеттік университет;

3-орын -  Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті .

Автоматтандыру және ақпараттық технологиялар институты